Інструкція мобільного додатка

Інструкція з використання мобільного додатка «Energy!».

 

Основна інформація

Мобільний додаток «Energy!» компанії ТОВ «Лівайн Торг» доступний для безкоштовного завантаження з Google Play і App Store для використання на пристроях з системами Android (з версії 5 і вище) і iOs (з версії 10 і вище).

Можливості, які надає мобільний додаток:
— покупка на віртуальну паливну картку бензинів А92 Energy, А-95, А-95 Energy, дизельного палива Energy або газу за встановленою в додатку ціною через розділ «Купити»;
— отримання знижки  до 1 гривні/літр  від ціни АЗС при купівлі бензинів А92 Energy, А-95, А-95 Energy та дизельного палива;
— надання інформації про залишки літрів палива на віртуальних і пластикових паливних картках користувача, а також перелік здійснених операцій в розділі «Моє паливо»;
— надання третій особі права заправити на АЗС вказане користувачем кількість літрів палива зі своєю паливної картки за унікальним кодом «Поділитися», сформованому в розділі «Моє паливо»;
— надання інформації про АЗС, в тому числі: перелік послуг на АЗС, ціни на паливо (інформативно), відстань від АЗС до місцезнаходження користувача, маршрут від обраної АЗС до місцезнаходження користувача в розділі «Карта АЗС» (за умови включення служби геолокації).
— заправку авто з оплатою як віртуальної або пластикової паливною карткою, так і банківською картою.

При встановленні додатку або в налаштуваннях вашого пристрою надайте доступ до вашого розташування для визначення відстані до АЗС, відображення вашого місцеположення на карті, автоматичного визначення АЗС під час заправки і прокладки маршруту.

Терміни і поняття

Паливна картка — це система безготівкових розрахунків на АЗС, працює в режимі «on-line» і забезпечує оперативність і зручність її користувачам. Принцип роботи аналогічний принципу роботи звичних для всіх банківських карт. Облік палива на ній здійснюється в літрах.

Віртуальна паливна картка — різновид паливної картки. Віртуальна паливна картка не має фізичного носія і управляється з мобільного додатка або з особистого кабінету користувача.

Поділитися — функція, яка дозволяє користувачеві сформувати унікальний одноразовий код, за яким одержувач цього коду зможе заправитися на будь-якій АЗС мережі. Заправлені літри списуються з паливної карти власника картки.

Оплата паливною карткою — списання фактично отриманого палива на АЗС з балансу паливної картки.

Оплата банківською картою — оплата банківською картою (VISA, MasterCard) покупки літрів палива на паливні картки або заправки на АЗС. Оплата здійснюється з мобільного додатка або особистого кабінету користувача шляхом внесення даних банківської карти і підтвердження платежу.
Зареєстровані користувачі можуть зберегти банківську картку для швидкої оплати наступних замовлень. Пропозиція про збереження картки з’являється після успішного платежу (якщо Ви авторизувалися в обліковому записі). Управління збереженими картками здійснюється в меню «Налаштування». Програма не має доступу до даних Вашої банківської картки, збереження банківських даних забезпечує банк. Для безпеки ваших платежів при оплаті збереженою карткою потрібно підтвердження операції одноразовим паролем 3-D Secure відповідно до сучасних вимог платіжних систем. Цей пароль надходить у СМС або в банківському додатку (Приват24, Монобанк, ін.).

Вхід і реєстрація

Для використання всіх функцій програми (покупка, заправка з оплатою паливними картами, функція «Поділитися») користувачеві необхідно зареєструватися.
Для реєстрації необхідно ввести свій номер мобільного телефону, ім’я, прізвище та email. Для підтвердження реєстрації на телефон і на email будуть відправлені одноразові коди. Користувачам, раніше зареєструвалися в особистому кабінеті https://fuel.avias.ua, досить ввести номер мобільного телефону і пароль входу в особистий кабінет.
Також Вам буде запропонована можливість задати короткий код входу в мобільний додаток, а також передбачений вхід по TouchID або Face ID, якщо вони підтримуються пристроєм.

Розділи мобільного додатка

Головна сторінка має чотири основні розділи «Купити», «Моє паливо», «Карта АЗС», «Заправитися». Верхній рядок містить зліва — інформаційне меню, праворуч — меню особистих даних користувача і навігаційне меню.

Купити — розділ, в якому користувач може придбати паливо для поповнення своїх віртуальних паливних карток. Купівля доступна тільки для зареєстрованих користувачів.
На даній сторінці користувач вводить необхідну кількість палива або суму, на яку бажає придбати паливо, і оплачує замовлення за допомогою банківської карти (VISA, MasterCard). Куплені літри палива будуть відображені відразу після підтвердження платежу на віртуальних паливних картках користувача. Користувачеві доступна тільки одна віртуальна паливна картка на кожен вид палива.
Купівля доступна тільки фізичним особам.

Моє паливо — розділ, в якому відображаються віртуальні і пластикові паливні картки користувача із зазначенням кількості літрів палива на кожній.
Віртуальна паливна картка з’являється в розділі автоматично після першої покупки на неї літрів. Пластикові паливні картки необхідно додати, натиснувши на кнопку «+». Після додавання пластикової паливної картки вона буде відображатися в способах оплати при заправці на АЗС. Користувач може видалити додану карту довгим натисканням на неї, а, при необхідності, після видалення — знову додати її на сторінку «Моє паливо».
Функція «Поділитися» доступна з усіх паливних карт, крім тих, які видані користувачу підприємством.
При виборі «Поділитися» користувач переходить на сторінку формування «Коду Поділитися». Йому необхідно вказати потрібний літраж (від 2 до 100 літрів), натиснути кнопку «Отримати код» і відправити сформований повідомлення з кодом одержувачу будь-яким зручним способом (СМС, месенджери і т.п.). Термін дії коду — 24 години з моменту формування, потім він стає неактивним і зникає зі списку транзакцій, якщо не був використаний. Максимальна кількість при використанні «Поділитися» — 100 літрів на добу. Літри, використані по «Коду Поділитися» списуються з картки користувача за фактом заправки і відображаються в списку транзакцій.
Код є секретним, тому користувач повинен самостійно стежити, щоб код не став відомий третім особам. Якщо користувач підозрює, що код став доступний не тільки одержувачу, а й іншим особам, то він може деактивувати його в списку транзакцій своєї картки.
Список транзакцій по паливній картці відбивається при натисканні на відповідну карту.

Карта АЗС — розділ додатка з відображенням АЗС на карті або списком, відсортованих по відстані від місця розташування користувача (необхідне включення служби геолокації пристрою і доступ додатком до даної службі).
При натисканні на будь-яку АЗС зі списку відкривається сторінка АЗС з переліком доступних для заправки видів палива з інформаційними цінами, а також перелік послуг, що надаються АЗС (кафе, магазин, продаж масел, мийка). Прокладка маршруту до обраної АЗС здійснюється вбудованим в мобільний пристрій додатком (Google Maps, Apple Maps).

Заправитися — розділ додатка, через який користувач здійснює заправку транспортного засобу на АЗС.
При вході в розділ «Заправитися» автоматично (за даними GPS) визначається АЗС, на якій знаходиться користувач з брендом і адресою. Користувач повинен переконатися, що знаходиться на даній АЗС або змінити її, вибравши потрібну з запропонованого списку. Далі користувач повинен вибрати в додатку номер колонки, біля якої він знаходиться і переконається, що в бак вставлений пістолет з потрібним видом палива. У додатку вид палива визначається автоматично в залежності від знятого пістолета. Після введення необхідної кількості літрів (або суми гривень) користувач вибирає спосіб оплати (паливна або банківська карта).
У разі, якщо заправити менше замовленого палива — кошти (у літрах) будуть повернуті автоматично на карту, з якої здійснювалася оплата заправки; якщо заправити більше замовленого — кошти, яких бракує (у літрах) будуть списані автоматично. При неможливості списання зайвого заправленого палива (на карті відсутні кошти / літри) користувачеві необхідно здійснити доплату в касі АЗС.

Інформаційне меню — містить інформацію про додаток, інструкцію і умови користування мобільним додатком, телефон гарячої лінії та форму для відправки e-mail повідомлення.

Навігаційне меню — швидкий доступ до основних розділів програми, призначених для користувача даних, налаштувань і пунктам інформаційного меню.

Налаштування — дозволяють користувачеві змінити мову інтерфейсу мобільного застосування (можливі український, російська та англійська мови), здійснювати управління збереженими банківськими картами, при необхідності вручну оновити дані.

Меню особистих даних користувача (мої дані) — сторінка даних користувача. З цієї сторінки здійснюється вхід в аккаунт шляхом введення пароля або використання TouchID або Face ID (якщо вони підтримуються пристроєм). Після входу в обліковий запис на цій сторінці можна ввести або змінити особисті дані. Натисканням кнопки «Вихід» користувач здійснює вихід з облікового запису.

Без входу в аккаунт користувачеві доступні не всі функції програми.