Інструкція мобільного додатка

Інструкція з використання мобільного додатка «Jet!».

 

Основна інформація

Мобільний додаток «Jet!» компанії ТОВ «ІНКАМ ФІНАНС» доступний  для безкоштовного завантаження з Google Play, App Store або AppGallery для використання на пристроях із системами Android (з версії 5 та вище) та iOs (з версії 10 та вище).

Мобільний додаток надає можливості:

— купівля на віртуальну або пластикову паливну картку бензинів А-95, А-92, Дизельного пального або Газу за встановленою у додатку ціною через розділ «Купити»;

— надання інформації про залишки літрів палива на віртуальних та пластикових паливних картках користувача, а також перелік виконаних операцій у розділі «Моє паливо»;

— надання третій особі права заправити на АЗС вказану користувачем кількість літрів палива зі своєї паливної картки за унікальним кодом «Поділитися», сформованим у розділі «Моє паливо»;

— перелік інформації про АЗС, у тому числі: послуг на АЗС, цін на паливо, відстань від АЗС до місцезнаходження користувача, маршрут від обраної АЗС до місцезнаходження користувача в розділі «Карта АЗС» (за умови включення служби геолокації);

— заправки авто з оплатою як віртуальною чи пластиковою паливною карткою, так і банківською карткою,

— надання доступу до віртуальної або пластикової паливної картки для використання наявного на ній палива іншим користувачам додатку на постійній або тимчасовій основі шляхом налаштування права доступу в розділі Моє паливо/Транзакції/Налаштування.

Під час встановлення додатку або в налаштуваннях вашого пристрою надайте програмі доступ до місця розташування для визначення відстані до АЗС, відображення вашого місцезнаходження на карті, автоматичного визначення АЗС під час заправки та прокладання маршруту.

Терміни та поняття

Пластикова паливна картка – це система безготівкових розрахунків на АЗС, працює в режимі «on-line» та забезпечує оперативність та зручність її користувачам. Принцип роботи аналогічний принципу роботи звичних всім банківських карток. Облік палива на ній  проводиться у літрах.

Віртуальна паливна картка – різновид паливної картки. Віртуальна паливна картка не має фізичного носія та налаштовується в мобільному додатку або в Особистому кабінеті користувача.

Пластикова паливна або віртуальна паливна картка з доступом – картка, власником якої є користувач додатка, але який у налаштуваннях картки надав доступ до її використання на АЗС іншому користувачеві.

Власник картки – користувач, який придбав на неї паливо. Має можливість купувати на неї паливо, заправлятися придбаним паливом, передати доступ використання картки довіреній особі.

Довірена особа – користувач, якому надано доступ до використання пластикової або віртуальної паливної картки шляхом прив’язки до картки його номера телефону. Має можливість заправитися на АЗС паливом з оплатою з наданої йому у користування пластикової або віртуальної паливної картки через мобільний додаток. Купувати на цю картку паливо не може.

Поділитися  – функція, яка дозволяє користувачеві сформувати унікальний одноразовий код, за яким одержувач цього коду зможе заправитися на будь-якій АЗС мережі. Заправлені літри списуються з паливної картки власника картки.

Оплата паливною карткою – списання фактично отриманого палива на АЗС із балансу паливної картки.

Оплата банківською карткою – оплата банківською карткою (VISA, MasterCard) купівлі літрів палива на паливні картки або заправки на АЗС. Оплата проводиться з мобільного додатка або Особистого кабінету користувача шляхом внесення даних банківської картки та підтвердження платежу. Зареєстровані користувачі можуть зберегти банківську картку для швидкої оплати наступних замовлень. Пропозиція про збереження картки з’являється після успішного платежу (якщо Ви авторизувалися в акаунті). Управління збереженими картками здійснюється в меню «Налаштування». Програма не має доступу до даних Вашої банківської картки, збереження банківських даних забезпечує банк. Для безпеки ваших платежів при оплаті збереженою карткою потрібне підтвердження операції одноразовим паролем 3-D Secure відповідно до сучасних вимог платіжних систем. Цей пароль надходить у СМС або в банківському додатку (Приват24, Монобанк, ін.)

Вхід та реєстрація

Для використання усіх функцій додатка (купівля, заправка з оплатою паливними картками, функція «Поділитись») користувачеві необхідно зареєструватися. Для реєстрації необхідно ввести свій номер мобільного телефону, ім’я, прізвище та email. Для підтвердження реєстрації на телефон та на email будуть надіслані одноразові коди. Користувачам, які раніше зареєструвалися в Особистому кабінеті https://fuel.avias.ua, достатньо ввести номер мобільного телефону та пароль входу в Особистий кабінет. Також Вам буде запропоновано задати короткий код входу в мобільний додаток, а також передбачений вхід TouchID або Face ID, якщо вони підтримуються пристроєм.

Розділи мобільного додатка

Головна сторінка має чотири основні розділи «Купити», «Моє паливо», «Карта АЗС», «Заправитися». Верхній рядок містить зліва — інформаційне меню, праворуч — меню особистих даних користувача і навігаційне меню.

Купити — розділ, в якому користувач може придбати паливо для поповнення своїх віртуальних паливних карток. Купівля доступна тільки для зареєстрованих користувачів.
На даній сторінці користувач вводить необхідну кількість палива або суму, на яку бажає придбати паливо, і оплачує замовлення за допомогою банківської картки (VISA, MasterCard). Куплені літри палива будуть відображені відразу після підтвердження платежу на віртуальних паливних картках користувача. Користувачеві доступно до 5 віртуальних паливних карток на кожен вид палива.
Купівля доступна тільки фізичним особам.

Моє паливо — розділ, в якому відображаються віртуальні і пластикові паливні картки користувача із зазначеною кількістю літрів палива на кожній.
Віртуальна паливна картка з’являється в розділі автоматично після першої купівлі на неї літрів. Пластикові паливні картки необхідно додати, натиснувши на кнопку «+». Після додавання пластикової паливної картки вона буде відображатися в способах оплати при заправці на АЗС. Користувач може видалити додану картку довгим натисканням на неї, а, за потреби, після видалення — знову додати її на сторінку «Моє паливо».

З розділу Моє паливо також можна купити літри на будь-яку з віртуальних або пластикових паливних карток, наявних у користувача, натиснувши кнопку «Поповнити». При натисканні на будь-яку картку відкривається сторінка «Транзакції», на якій відображається поточний баланс картки в літрах та вся історія операцій картки. Також на сторінці знаходяться кнопки «Поділитися» та «Налаштування картки».

Функція «Поділитися» доступна з усіх паливних карт, крім тих, які видані користувачу підприємством.
При виборі «Поділитися» користувач переходить на сторінку формування «Коду Поділитися». Йому необхідно вказати потрібний літраж (від 2 до 100 літрів), натиснути кнопку «Отримати код» і відправити сформований повідомлення з кодом одержувачу будь-яким зручним способом (СМС, месенджери і т.п.). Термін дії коду — 24 години з моменту формування, потім він стає неактивним і зникає зі списку транзакцій, якщо не був використаний. Максимальна кількість при використанні «Поділитися» — 100 літрів на добу. Літри, використані по «Коду Поділитися» списуються з картки користувача за фактом заправки і відображаються в списку транзакцій.
Код є секретним, тому користувач повинен самостійно стежити, щоб код не став відомий третім особам. Якщо користувач підозрює, що код став доступний не тільки одержувачу, а й іншим особам, то він може деактивувати його в списку транзакцій своєї картки.
Налаштування картки дає можливість вказати назву картки, надати доступ до її використання іншому користувачеві на постійній основі при внесенні номера телефону іншого користувача в полі «Доступ до паливної картки», а також налаштувати максимальний ліміт використання літрів з цієї картки за період.

Усі параметри картки можуть бути змінені або видалені власником картки в будь-який момент.

Карта АЗС — розділ додатка з відображенням АЗС на карті або списком, відсортованих по відстані від місця розташування користувача (необхідне включення служби геолокації пристрою і доступ додатком до даної службі).
При натисканні на будь-яку АЗС зі списку відкривається сторінка АЗС з переліком доступних для заправки видів палива з актуальними цінами, а також перелік послуг, що надаються АЗС (кафе, магазин, продаж масел, мийка). Прокладка маршруту до обраної АЗС здійснюється вбудованим в мобільний пристрій додатком (Google Maps, Apple Maps).

Заправитися — розділ додатка, через який користувач здійснює заправку транспортного засобу на АЗС.
При вході в розділ «Заправитися» автоматично (за даними GPS) визначається АЗС, на якій знаходиться користувач з брендом і адресою. Користувач повинен переконатися, що знаходиться на даній АЗС або змінити її, вибравши потрібну з запропонованого списку. Далі користувач повинен вибрати в додатку номер колонки, біля якої він знаходиться, і переконатися, що в бак вставлений пістолет з потрібним видом палива. У додатку вид палива визначається автоматично в залежності від знятого пістолета. Після введення необхідної кількості літрів (або суми гривень) користувач вибирає спосіб оплати (паливна або банківська картка).
У разі, якщо заправити менше замовленого палива — кошти (у літрах) будуть повернуті автоматично на карту, з якої здійснювалася оплата заправки; якщо заправити більше замовленого — кошти, яких бракує (у літрах) будуть списані автоматично. При неможливості списання зайвого заправленого палива (на карті відсутні кошти / літри) користувачеві необхідно здійснити доплату в касі АЗС.

 Інформаційне меню — містить інформацію про додаток, інструкцію і умови користування мобільним додатком, телефон гарячої лінії та форму для відправки e-mail повідомлення.

 Навігаційне меню — швидкий доступ до основних розділів програми, призначених для користувача даних, налаштувань і пунктам інформаційного меню.

 Налаштування — дозволяють користувачеві змінити мову інтерфейсу мобільного додатка (українська, російська та англійська мови), здійснювати управління збереженими банківськими картками, за потреби, вручну оновити дані.

Меню особистих даних користувача (мої дані) — сторінка даних користувача. З цієї сторінки здійснюється вхід в акаунт шляхом введення пароля або використання TouchID або Face ID (якщо вони підтримуються пристроєм). Після входу в обліковий запис на цій сторінці можна ввести або змінити особисті дані. Натисканням кнопки «Вихід» користувач здійснює вихід з облікового запису. Без входу в акаунт користувачеві доступні не всі функції додатка. Ви також можете видалити обліковий запис, скориставшись інструкцією Видалення акаунта.